Digital Sigara ve Dijital Likit TerimleriElektronik Sigara – Elektronik Likit Terimleri makalemizde tüm kullanılan terimleri ve adları detaylı olarak açıklayacağız. Her sektörde ve üründe evetğu gibi bir çok terimler vardır ve bunları bağ duyduğumuz bir ürün bâtınin bilmemiz en iyisini seçmemiz bağırsakin yardımcı olabilir. Elektronik Sigara – Elektronik Likit Terimleri kırmızdaki bilgiler doğrultusunda muallel gördüğünüz bir terim evet da hatalı bir ıstılah var ise lütfen değerlendirme olarak bildiriniz.

Elektronik Sigara – Elektronik Likit Terimleri
A

Atomizer: Elektronik sigaranın en önemli parçbeyıdır. E-likidin buharlaşmasını sağlayan ve elektronik sigaranın asıl kârlevini adına getiren kök bu parderi.

B

Battery: Batarya, atomizerin ve varsa sayısal görüntülükın ihtiyaç duyduğu güç pillerden hasılat. Bunlar ekseriya şarj edilebilen pillerdendir.

C

Cartomizer: Tüm sistemin bir arada olduğu ilk modellerdir. İçindeki parçalar alelumum bileğanlayışmez. Kullan at modelleridir.
Clearomizer: Cartomizerlerin şeffaf tanklı olanıdır. İçindeki likit seviyesini görebilirsiniz.
Charger: Şarj Aleti
Cut-off: Bir çeşit emniyet şalteri gibidir. Kesif kullanımlarda pilin ya da atomizerdeki başlangıçlığın aşırı ısınmasını önlemek için sistemi kendiliğinden olarak kapatır.
Coil ( Mirlık): Atomizerin karınindeki bu esaslık bir fitil etrafına zerrinlmış bobinden ( wolfram) oluşur. Tanktan gelen likidi buharlaştırır.

D

Dispossible E-Cigarette: Kolayçe kullan at elektronik sigaralardır.
Dripping: Elektronik sigaranın atomizer mebdelığının içine likit damlatılmasına Dripping denilir.
Drip tip: Atomizerin en üstteki ağızlık kısmıdır. Değalışveriştirilebilir parçalardır.
Dry Hit: Pamuk yandığı saat ağzımıza gelen yanık tadına denir.
DIY (Do It Yourself): Kendi kendine yap demektir.

E

Electronic Cigarette Starter Kit: Elektronik sigaraya yeni başlayanlar derunin önerilen setlerdir. Bir pil, atomizer ve coil( serlık) ciğererir.
E-Liquid: Elektronik sıvı. Elektronik sigarada atomizerin buharlaştırdığı mayidır. İçeriğindeki nikotin oranları farklılık gösterir. Hatta farklı aromalı çeşitleri de bulunur.

Evyap: Tüm malzemelerini kişinin kendisi satın kızılıp evde demlediği likit, yani evde yapılan likit.

F

FDA: Kaput bezi gıda ve ilaç denetleme kurumu.
Flooding: Likidin zait doldurulmasıyla oluşan akıntıdır. Gerekirse tankı külliyen işsizşeşp temizlenmelidir.

H

Head: Başlangıçlık

L

LED: Elektronik sigaranın bataryasında kâin ışıklar LED olarak tabir edilir.
Low Resistance (LR) Düşüt Rezistans: Sakıt rezistanslı atomizelerdir. Ohm derecesi düşüktür. Az rezistans hızlı ve elan çabuk buhar üretir.

M

mAh: Mili Amper Hours Bataryanın gücü ile alakalı olan terimdir. batarya şarj evetğunda harcanacak enerji ile ne denli saat dayanacagının ölçü birimidir. Mah değeri yükseldikçe metanet artar.
MOD: Hevesli elektronik sigaralara maruz umumi addır. Kişiselleştirilmiş bir üründür denilebilir. Faziletli batarya ve düşüt ohm bileğerlerine sahip ürünlerdir. Sizin bâtınin seçilen Mod Cihazlar
MG – Miligram: Likitlerin içre kâin nikotin tenasüpına verilen addır. örnek olarak 10ml likitde 0,9 nikotin varsa bu %09 nikotin var fehvaındadır. umumi itibari likitlerde 0mg, 06mg, 09mg, 12mg, 16mg, 18mg ve 24mg olarak nikotin oranları evet.

O

Ohm: Elektriğin direnç ölçüsüne maruz addır. Bobin zerrinmına göre numaralandırılır. Ohm rakamsal olarak düştükçe esrar yoğunluğu fazlalaşır.

P

PG (Propylene Glycol): Propilen glikol gıda sanayisinde bir çok alanda kullanılan yapı taşı bir kimyevi bileşiktir. Sigaranın dumanında da bulunur. Esrar yoğunluğunu fazlalıkrır. Elektronik sigara likitlerinde VG (Vejeteryan Glikol) ,le beraber kullanılır. Temelı kişilerde alerjik hüküm yapabilir.

R

RBA: Rba Mod elektronik sigaralarda bobini bileğişçilikebilen elektronik sigaraların apiko soluklmış tellerine maruz isimdir. Belirli bir zerrinm şekline mevla olan bu tellerin sözınlığı ve zerrinm adedi önemlidir.

S

Starter Macun: Serlangıç Seti ilk yol elektronik sigara kullanacaklar için salık edilen setlerdir. Bu setler umumiyetle mütenasip fiyatlı ve kullanmaı kıytırık ürünlerdir.
Sub-ohm: Sub-ohm atomizerler az rezistanslı atomizerlerdir (1ohm’dan daha küçük). Erdemli güç kullanırlar (15-30W). Bu sebeple çok erdemli miktarda buhar üretirler ve nikotinsizken üstelik şiddetli oranda boğaza vuruş sağlamlarlar. Buharlaştırma sistemi sürekli likit beslemesi ile mukavim tellerin içerisindeki pamuğun kadimî ıslak kalması karınin tasarlanmıştır. Bu sayede kebap lezzet almanız engellenir. Sub-ohm atomizerler ile beraberinde çoğu kez ensesi kalın nebati gliserin rasyoına ehil (>%60) ve düşük nikotin seviyesindeki likitler kullanılır.Derece: Coilin ısınma sıcaklığı başka ölçünlü atomizerlere bakılırsa henüz fazladır, bu yüzden likit tüketiminiz de sub-ohm atomizerlerde artar.
Uyarı: Sub-ohm atomizerler oranlı ekipman(devamlı deşarj cereyanı 8.5A destekleyen) ile kullanılmalıdır.

T

Tank: Elektronik sigarada likit doldurulan yere verilen genel kişi tanktır. Likit Elektronik Sigara tanklarının içerisinde atomizer başlığı yahut bobin sarımı olabilir. Sizin derunin seçilen likit tankları.
Throat Hit (TH) – Boğaza Vurum: Elektronik sigaranın boğaza vurum hissine maruz isimdir. Sıfır nikotinlilerde bu çok azdır.

V

Vape: Buhar
Vaper: E-Sigara Kullanıcısı
Variable Wattage (VW) Değişen Watt: Mod cihazlarda mevcut bu değer watt bileğnöbettirilebilir manaındadır. Atomizerineze nazaran ayarlamanız gerekmektedir.
Vent Holes: Muhit Deliği – Genelde mod atomizerlerde hava denetleme mekanizması vardır. Bu sayede bağırsakinize çekeceğiniz sonuçsuz misilını ayarlayabilirsiniz. Bu sizin isteğinize için duman yoğunluğunuz ayarlamanıza yardımcı E Likit evet.
Variable Voltage (VV): Bataryanızda mütebeddil volt ayarıdır ve bunu kontrolör etmenizi sağlamlar. genel olarak 3.0volts ile 6.0 volts arası bir zorluklate çdüzenışır.
VG (Vegetable Glycerin):Elektronik sigara burada likitlerinde kullanılan bir glikol türüdür. Renksiz ve berraktır. Buhar elektronik sigaralarda buhar üretimi yürekin gereklidir.

0-9

510: Elektronik sigaraların vidalama sistemleri farklı biçimdedir. Bunlardan birinin adıda 510’dur. Ego vidalamadan sonra çıdem 510 vidalama sistemi son zamanlarda meraklı cihazlardaki vidalama sistemidir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *